Forum www.skokwolomin.fora.pl Strona Główna www.skokwolomin.fora.pl
Syndyk w "SKOK w Wołominie" i łamanie prawa
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sprzeciw od wyroku e-sądu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.skokwolomin.fora.pl Strona Główna -> Sąd, pisma, rozprawy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
badacz
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 145
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 12:45, 11 Lip 2018    Temat postu: Sprzeciw od wyroku e-sądu

Sprawa jest poważna. Bowiem "specyfiką postępowania prowadzonego przez e-sąd jest to, że powód składając pozew powołuje w jego treści pewne okoliczności (np. fakt udzielenia kredytu/pożyczki, braku spłaty, skutecznej cesji wierzytelności), ale na udowodnienie twierdzeń nie załącza żadnych dowodów. Konstrukcja procesu elektronicznego polega więc na tym, że e-sąd wydaje nakaz zapłaty nie weryfikując prawdziwości twierdzeń oraz oświadczeń powoda. W dużym skrócie mówiąc, sąd elektroniczny w Lublinie wydają nakaz zapłaty wierząc „na słowo” składającemu pozew (np. firmie windykacyjnej), że pozwany jest mu winny sumę, której zapłaty żąda. W konsekwencji e-sąd wydaje nakaz zapłaty i wysyła ten nakaz zapłaty do pozwanego."

Masz tylko 14 dni na złożenie sprzeciwu od wyroku lub nakazu zapłaty. Masz jedynie 2 tygodnie na jego zaskarżenie. Termin ten biegnie od dnia odbioru przez Ciebie przesyłki sądowej, nie licząc dnia, w którym odebrałeś nakaz zapłaty.

Pisma wysyłane przez e-sąd nie zawierają żadnego podpisu ani pieczęci sądu. Dlatego nie należy tego ignorować, myśląc że to kolejne wezwanie do zapłaty od windykatora.

Należy złożyć sprzeciw do E-Sądu powołując się na wynik badania przez Prokuraturę Krajową owych nieuzasadnionych roszczeń syndyka. By sąd oddalił powództwo w całości!

Czynności przez e-sądem wole są od opłat sądowych. Nie podlega wobec tego opłacie również czynność polegająca na złożeniu sprzeciwu.

Adres e-sądu poniżej:

Sąd Rejonowy Lublin – Zachód w Lublinie
VI Wydział Cywilny
Ul. Boczna Lubomelskiej 13
20 – 070 Lublin

Niezaskarżenie nakazu zapłaty wydanego przez e-sąd w terminie spowoduje, że orzeczenie wydane przez sąd elektroniczny uprawomocni się i po nadaniu mu klauzuli wykonalności będzie stanowić podstawę do wszczęcia oraz prowadzenia prawdziwego postępowania egzekucyjnego (komorniczego) przeciwko pozwanemu, w tym może stanowić podstawę do: 1) zajęcia wynagrodzenia za pracę; 2) zajęcia środków zgromadzonych na rachunku bankowym; 3) zajęcia ruchomości; 4) zajęcia nieruchomości (np. mieszkania).


Jeśli pozwany wniesienie sprzeciw do e-sądu w ustawowym terminie 2 tygodni od jego doręczenia wraz z pozwem, to z mocy samego prawa nakaz zapłaty wydany przez sąd elektroniczny zostaje uchylony, a sąd z urzędu przekazuje sprawę do sądu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania pozwanego. Sprawa więc trafi z e-sądu do sądu położonego najbliżej miejsca zamieszkania pozwanego.

(Opracowano na podstawie strony:
[link widoczny dla zalogowanych])
Gdzie można zgłosić się po DARMOWĄ pomoc prawną.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez badacz dnia Śro 13:19, 11 Lip 2018, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
badacz
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 145
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 13:28, 11 Lip 2018    Temat postu:

"Pozwany może zapoczątkować komunikację internetową, która od tego momentu odbywa się tylko drogą elektroniczną.
Konieczne jest posiadanie aktywnego konta użytkownika, które zakłada się poprzez złożenie wniosku rejestracyjnego na stronie e-Sądu, z podaniem imienia, nazwiska, numeru PESEL, numeru dokumentu tożsamości, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej i adresu do korespondencji, po czym następuje weryfikacja danych (imion i nazwiska oraz numeru PESEL).
Pisma składane w postępowaniu przed e-Sądem muszą być opatrzone podpisem elektronicznym. Certyfikat niezbędny do złożenia takiego podpisu wydaje Kwalifikowane Centrum Certyfikacji, jak również Centrum Certyfikacji EPU.

Sprzeciw nie wymaga uzasadnienia ani dołączenia dowodów, należy jednak wskazać zarzuty, na które pozwany się powołuje. W przypadku wniesienia sprzeciwu nakaz zapłaty traci moc, czyli nie wywołuje skutków prawnych, a sprawa zostaje przekazana do zwykłego sądu, mającego siedzibę w miejscu zamieszkania dłużnika.

W sytuacji, gdy nakaz zapłaty doręczono prawidłowo, a pozwany bez swojej winy nie wniósł od niego sprzeciwu w terminie dwóch tygodni, może wystąpić z pismem o przywrócenie terminu do złożenia sprzeciwu, jednocześnie z tym sprzeciwem. Pozwany powinien uprawdopodobnić okoliczności, przez które nie mógł wnieść sprzeciwu w wyznaczonym terminie, a te pisma wnieść w przeciągu tygodnia od ustania tych okoliczności." [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
camel




Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 10:01, 14 Lip 2018    Temat postu:

Proszę o informację jaka powinna być treść tego sprzeciwu?
Czy można go wysłać listownie?


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez camel dnia Sob 10:02, 14 Lip 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Koks wolowy




Dołączył: 15 Lip 2018
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 9:46, 15 Lip 2018    Temat postu:

Można przypuszczać, że tuż przed zmianą prawa hurtowo wysłali do esądu wszystko co mieli, ponieważ już od 9 lipca przedawnionych roszczeń (w tym przypadku urojonych) nie można dochodzić sądownie. Jeżeli tak jest, to wniesienie sprzeciwu i zażalenia będzie ostatnim kosztem, który poszkodowani poniosą w tej sprawie.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
badacz
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 145
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 10:44, 15 Lip 2018    Temat postu: SPRZECIW WEZWANIA DO ZAPŁATY - E-SAD

camel napisał:
Proszę o informację jaka powinna być treść tego sprzeciwu?
Czy można go wysłać listownie?


Listem poleconym jak najbardziej.
Treść sprzeciwu... szkoda, że nie napisałeś jaka jest treść wezwania z e-sądu.
Odpowiednio do niej można opracować treść sprzeciwu.

Np. coś takiego:

    …………., dnia …………………….

    Sąd Rejonowy Lublin-Zachód
    VI Wydział Cywilny (e-Sąd)
    ul. Boczna Lubomelskiej 13
    20-070 Lublin

    Sygn. akt …………………….

    Powód: ………………………………………………….
    (imię i nazwisko/nazwa, adres, PESEL/NIP)

    Pozwany: ………………………………………………
    (imię i nazwisko/nazwa, adres, PESEL/NIP)



    SPRZECIW OD NAKAZU ZAPŁATY W ELEKTRONICZNYM POSTĘPOWANIU UPOMINAWCZYM



    Wnoszę sprzeciw od nakazu zapłaty wydanego przez Sąd Rejonowy Lublin-Zachód w dniu ………………………, doręczonego mi w dniu ………………… Zaskarżam wydany nakaz zapłaty w całości i w tym zakresie wnoszę o oddalenie powództwa w całości.

    Sprzeciw mój jest powodowany tym, iż przedmiotowe roszczenie syndyka SKOK w Wołominie Lechosława Kochańskiego jest bezzasadne.

    Jeśli chodzi o roszczenia w/w syndyka w danej sprawie "Departament Postępowania Sądowego Prokuratury Krajowej polecił dokonanie szczegółowej analizy tej sprawy oraz stanu prawnego. Analiza ta wykazała, że syndyk nie ma kompetencji do podejmowania takich działań i czynności podjęte przez syndyka, związane z dochodzeniem od członków SKOK Wołomin roszczeń związanych z ich odpowiedzialnością za straty kasy do podwójnej wysokości wpłaconych udziałów, są nieuzasadnione."
    Prokuratura Krajowa wyjaśniła dokładnie dlaczego w/w działania syndyka są nieuzasadnione w żaden sposób: „W sprawie tej decyzją z 28 października 2016 roku w sprawie odpowiedzialności członków SKOK Wołomin za straty bilansowe do podwójnej wysokości wpłaconych udziałów oraz skierowaniem do członków kasy wezwań do zapłaty kwot odpowiadających wysokości wpłaconych przez nich udziałów syndyk, w związku z odnotowaną stratą bilansową SKOK Wołomin za rok 2014, stwierdził, że każdy członek tej kasy ponosi odpowiedzialność w ustawowej podwójnej wysokości wpłaconych uprzednio i posiadanych udziałów. Syndyk uznał, że każdy członek SKOK Wołomin zobowiązany jest do dopłaty 100 proc. wartości posiadanych i opłaconych udziałów i wezwał ich do wpłacenia tej kwoty.
    W ocenie prokuratury oraz Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej z siedzibą w Sopocie, działania syndyka polegające na wzywaniu członków SKOK Wołomin do pokrycia straty tej kasy do wysokości dwukrotności wpłaconych udziałów, nie znajdują podstaw prawnych.
    Zgodnie z art. 26 ust. 2 ustawy z 5 listopada 2009 roku o spółdzielczych kasach oszczędnościowo - kredytowych strata bilansowa kasy powinna być pokryta w tym samym roku, w którym wystąpiła. Najpierw w oparciu o fundusz zasobowy, a w części przekraczającej ten fundusz - ze środków funduszu udziałowego. Do wystąpienia dodatkowej odpowiedzialności członków kasy za stratę bilansową niezbędna jest uchwała walnego zgromadzenia o pokryciu straty. Powinna ona zobowiązywać członków kasy do wniesienia dopłat. Przesłanką do podjęcia takiej uchwały jest niewystarczający do pokrycia straty poziom funduszu zasobowego i udziałowego. Co ważne uchwała o pokryciu straty bilansowej przez wezwanie członków do wniesienia dopłat powinna zapaść w terminie 6 miesięcy po upływie roku obrachunkowego, na walnym zgromadzeniu zwołanym w celu między innymi zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego.
    Z oświadczenia syndyka masy upadłości SKOK Wołomin z 6 grudnia 2016 roku nie wynika, aby walne zgromadzenia SKOK Wołomin podjęło taką uchwałę. Zgodnie z art. 53 ust. 2a ustawy o rachunkowości uchwała taka nie może być już podjęta. W jednostkach, w których została ogłoszona upadłość, organ zatwierdzający nie zatwierdza bowiem sprawozdania finansowego.
    W ocenie prokuratury w tej sytuacji działania syndyka są nieuzasadnione. Skoro bowiem walne zgromadzenie nie podjęło w stosownym czasie po zakończeniu okresu obrachunkowego stosownej uchwały, to po stronie członków SKOK Wołomin nie powstało zobowiązanie do pokrycia strat w kasie SKOK Wołomin w 2014 roku. Syndyk swoją decyzją nie może zastępować uchwały walnego zgromadzenia. W konsekwencji nie może on zobowiązywać członków SKOK do wpłacenia podwójnych udziałów na pokrycie strat w kasie w 2014 roku.
    W swoim piśmie prokuratura wskazała, że zgodnie z Prawem upadłościowym i naprawczym kompetencja syndyka obejmująca zarządzanie, korzystanie i rozporządzanie mieniem upadłego dotyczy tylko tego mienia, które stanowiąc masę upadłości służy przez jej likwidację zaspokojeniu wierzycieli, których wierzytelności zostały umieszczone na liście. Likwidacja masy upadłości następuje co do zasady przez sprzedaż przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanych części, przez sprzedaż nieruchomości i ruchomości, przez ściągnięcie wierzytelności.” /Dział Prasowy Prokuratura Krajowa/

    W związku z powyższym wnoszę o oddalenie powództwa w całości.


    ……………………………………………………..
    (własnoręczny podpis)



Post został pochwalony 1 raz

Ostatnio zmieniony przez badacz dnia Nie 10:45, 15 Lip 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
badacz
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 145
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 10:53, 15 Lip 2018    Temat postu:

Na nakaz reagujcie natychmiast, bo jak już się uprawomocni, to jest podstawą do postępowania egzekucyjnego przez komornika.

"Po skutecznym wniesieniu sprzeciwu e-Sąd informuje dłużnika, że nakaz zapłaty został uchylony, później sprawa trafia do Sądu Rejonowego właściwego dla miejsca zamieszkania dłużnika. Wtedy dopiero nastąpi merytoryczne rozpoznanie sprawy."
[link widoczny dla zalogowanych]

No to sądy będą miały co robić ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
camel




Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 11:13, 15 Lip 2018    Temat postu:

A czym jest pozew a czym powód?
Jakie dane należy tam wpisać?

Czy powyższe pismo obejmuje obydwie sprawy, tj. "pozew o zapłatę" i "wezwanie do zapłaty"?

Dziękuję za pomoc.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez camel dnia Nie 11:20, 15 Lip 2018, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
badacz
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 145
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:21, 15 Lip 2018    Temat postu:

Hmmm... masz to wszystko w googlu.
Wystarczy wpisać:
powód w sądzie
i masz:
"Powodem jest osoba fizyczna, osoba prawna lub inna jednostka organizacyjna nie mająca osobowości prawnej, której ustawa przyznaje zdolność sądową, która inicjuje postępowanie cywilne składając pozew. Osoba, która chce wszcząć postępowanie powinna wcześniej sporządzić pozew i go opłacić oraz wnieść go do sądu."

Zatem powodem jest tu syndyk, który podał "sprawę" do e-sądu.
(Syndyk przekazał sprawę do e-sądu.)
Pozwał np. Ciebie, więc pozwany to Ty.

Powyższe pismo dotyczy "pozwu o zapłatę", który do e-sądu, wystosował syndyk, lecz głównie odnosi się do "wezwania do zapłaty" - które wystawił Ci e-sąd (na podstawie owego pozwu). Bo piszesz do e-sądu przecież "zaskarżenie nakazu zapłaty w całości" - który wystawił właśnie e-sąd, a nie syndyk.
Choć e-sąd wystawił go na pozew syndyka.
Przecież korespondencję - zaskarżenie - musisz kierować do e-sądu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stan111




Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:01, 11 Gru 2018    Temat postu:

Skok Wołomin i Syndyk to spawa i walka polityczna - dla wszystkich stron uczestników tego sporu - tylko my członkowie ponosimy koszty - ?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
badacz
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 145
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 21:49, 11 Gru 2018    Temat postu:

Tak. Ponoszą koszty ci, co zapłacili albo nie walczą. A ci którzy walczą ponoszą koszty czasu, pracy, wysiłku i zdrowia.

A czy to walka polityczna?
Politykę napędza władza, a władzę kasa. Tu ostatecznie chodzi o kasę.
O wykoszenie z rynku SKOK-ów. Co leży w wielkim interesie banków.

Bo kto z Was jeszcze przystąpi do jakiegoś SKOKu? Albo z Waszej rodziny i grona znajomych?
Tu o to chodzi.
Lobby bankowe zadziałało.
Przecież nawet ci podejrzani z KNF-u mieli w życiorysie powiązania z bankami. A potem tego rodzaju osoby dostają ciepłe posadki, a zamiast łapówek dziwacznie wielkie pobory...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.skokwolomin.fora.pl Strona Główna -> Sąd, pisma, rozprawy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin